Положення про охорону здоров"я учнів

«Затверджено»

Директор школи :

О.Е. Сивицький

про охорону здоров’я  в школі

1.Загальні положення.

1.1.СЗОШ №12 впроваджує медико – педагогічну  систему оздоровлення  школярів у справі охорони життя та здоров’я учнів, яка поєднує співпрацю педагогів, медичних працівників, психологів, учителів та інших працівників.

1.2. Це положення  регламентує діяльність школи у справі охорони життя та здоров’я школярів , базується  на Декларації прав людини, Конвенції про права дитини ООН, Закону України «Про освіту»

1.3. Діяльність  з охорони життя, здоров’я  забезпечують  самі школярі, педагоги, медичні працівники на підставі Статуту і Концепції  розвитку школи .

2.Мета діяльності, яка спрямована на охорону здоров’я

2.1. Збереження і зміцнення здоров’я дітей у школі , яка працює в режимі двох змін.

2.2. Формування у школярів  відповідального ставлення до власного здоров’я оточуючих як до найвищих індивідуальних та суспільних цінностей.

2.3. Об’єднання зусиль педагогічного колективу, медичних працівників, батьків для активізації дітей і підлітків на збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я, що дозволить зробити процес формування здорового способу життя неперервним.

2.4. Створення оптимального психологічного клімату для розвитку кожної особистості.

2.5. Удосконалення системи роботи з профілактики та запобігання дитячого травматизму. Роз’яснення правил поведінки в різних життєвих ситуаціях на основі принципів особистої безпеки, економічної і загальної культури в умовах навколишнього середовища.

3.Зміст роботи з охорони здоров’я в школі.

Діяльність школи з охорони здоров’я школярів і працівників охоплює такі напрямки:

• Вивчення курсу «Основи здоров’я», «Основи безпеки життєдіяльності» і формування у свідомості дітей потреб здорового  способу життя;
  • Навчання учнів і працівників правилам техніки безпеки, санітарно – гігієнічним правилам і способам безпеки під час проведення занять з основ захисту Вітчизни, секцій, уроків, фізкультури, хімії, наукових досліджень, пов’язаних із застосуванням спеціального обладнання, апаратів, електроприладів, токсичних речовин тощо;
  • Навчання учнів і працівників школи правилам дорожнього руху, пожежної безпеки;
  • Щорічний поглиблений медичний огляд на початку навчального року з наступною профілактикою захворювань у  школярів і працівників школи та поточним контролем стану здоров’я .
  • Надання екстреної медичної допомоги, а за необхідності госпіталізації до лікарні міста;
  • Розробку і впровадження способів підвищення резистентності організму до захворювань;
  • Реабілітацію після хвороби, стресів тощо;
  • Організація літнього відпочинку  учнів.

4. Організація охорони здоров’я в школі

4.1. Основними документами в системі охорони здоров’я  є Положення і річний план роботи школи. Загальна робота в цьому напрямі покладена на одного із заступників директора, яка бере участь у тижневому плануванні, координує роботу з охорони здоров’я із роботою в інших напрямках.

4.2. Керівництво харчуванням здійснює заступник директора з навчально-виховної роботи, шеф-кухар, медична сестра.

4.3. Роботу з охорони здоров’я  виконують  учителі уроків фізичного виховання , основ здоров’я , лікарі , медичні сестри, вчителі початкових класів, прибиральниці службових приміщень.

5. Співпраця школи у справі охорони здоров’я школярів

Школа підтримує тісний зв'язок із підлітковим кабінетом поліклініки.

Тісно співпрацює школа з Хмельницьким інститутом післядипломної педагогічної освіти. Лабораторія з основ безпеки життєдіяльності школярів планує впровадження медичної освіти для вчителів, школярів, їхніх батьків, пропагує серед них  здоровий спосіб життя.

6.Документація та узагальнення результатів діяльності

Документацію розробляють заступники директора з виховної та навчально - виховної роботи. При вступі в школу батьки учнів обов’язково здають медичні карти учнів. Всі вчителі кожного року обов’язково проходять медичний огляд, результати якого фіксуються в  індивідуальних медичних книжках педагогів. Медичні книжки зберігаються в школі.