«Затверджено»
Директор школи :
О.Е. Сивицький
Положення
про охорону здоров’я в школі
1.Загальні положення.
1.1.СЗОШ №12 впроваджує медико – педагогічну систему оздоровлення школярів у справі охорони життя та здоров’я учнів, яка поєднує співпрацю педагогів, медичних працівників, психологів, учителів та інших працівників.
1.2. Це положення регламентує діяльність школи у справі охорони життя та здоров’я школярів , базується на Декларації прав людини, Конвенції про права дитини ООН, Закону України «Про освіту»
1.3. Діяльність з охорони життя, здоров’я забезпечують самі школярі, педагоги, медичні працівники на підставі Статуту і Концепції розвитку школи .
2.Мета діяльності, яка спрямована на охорону здоров’я
2.1. Збереження і зміцнення здоров’я дітей у школі , яка працює в режимі двох змін.
2.2. Формування у школярів відповідального ставлення до власного здоров’я оточуючих як до найвищих індивідуальних та суспільних цінностей.
2.3. Об’єднання зусиль педагогічного колективу, медичних працівників, батьків для активізації дітей і підлітків на збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я, що дозволить зробити процес формування здорового способу життя неперервним.
2.4. Створення оптимального психологічного клімату для розвитку кожної особистості.
2.5. Удосконалення системи роботи з профілактики та запобігання дитячого травматизму. Роз’яснення правил поведінки в різних життєвих ситуаціях на основі принципів особистої безпеки, економічної і загальної культури в умовах навколишнього середовища.
3.Зміст роботи з охорони здоров’я в школі.
Діяльність школи з охорони здоров’я школярів і працівників охоплює такі напрямки:
- Вивчення курсу «Основи здоров’я», «Основи безпеки життєдіяльності» і формування у свідомості дітей потреб здорового способу життя;
- Навчання учнів і працівників правилам техніки безпеки, санітарно – гігієнічним правилам і способам безпеки під час проведення занять з основ захисту Вітчизни, секцій, уроків, фізкультури, хімії, наукових досліджень, пов’язаних із застосуванням спеціального обладнання, апаратів, електроприладів, токсичних речовин тощо;
- Навчання учнів і працівників школи правилам дорожнього руху, пожежної безпеки;
- Щорічний поглиблений медичний огляд на початку навчального року з наступною профілактикою захворювань у школярів і працівників школи та поточним контролем стану здоров’я .
- Надання екстреної медичної допомоги, а за необхідності госпіталізації до лікарні міста;
- Розробку і впровадження способів підвищення резистентності організму до захворювань;
- Реабілітацію після хвороби, стресів тощо;
- Організація літнього відпочинку учнів.
4. Організація охорони здоров’я в школі
4.1. Основними документами в системі охорони здоров’я є Положення і річний план роботи школи. Загальна робота в цьому напрямі покладена на одного із заступників директора, яка бере участь у тижневому плануванні, координує роботу з охорони здоров’я із роботою в інших напрямках.
4.2. Керівництво харчуванням здійснює заступник директора з навчально-виховної роботи, шеф-кухар, медична сестра.
4.3. Роботу з охорони здоров’я виконують учителі уроків фізичного виховання , основ здоров’я , лікарі , медичні сестри, вчителі початкових класів, прибиральниці службових приміщень.
5. Співпраця школи у справі охорони здоров’я школярів
Школа підтримує тісний зв'язок із підлітковим кабінетом поліклініки.
Тісно співпрацює школа з Хмельницьким інститутом післядипломної педагогічної освіти. Лабораторія з основ безпеки життєдіяльності школярів планує впровадження медичної освіти для вчителів, школярів, їхніх батьків, пропагує серед них здоровий спосіб життя.
6.Документація та узагальнення результатів діяльності
Документацію розробляють заступники директора з виховної та навчально - виховної роботи. При вступі в школу батьки учнів обов’язково здають медичні карти учнів. Всі вчителі кожного року обов’язково проходять медичний огляд, результати якого фіксуються в індивідуальних медичних книжках педагогів. Медичні книжки зберігаються в школі.