Про школу

школа І-ІІІ ступенів №12

м. Хмельницького –

ШКОЛА МАЙБУТНЬОГО

Скільки світу дала Ти героїв:

Хліборобів, митців, вчителів,

Мореплавців, військових, акторів

І достойних учених мужів…

П.Бут

Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12  була заснована у військовому містечку Ракове міста Хмельницького в 1976 році. Шкільна підлога у той час була білого кольору, а учні писали чорнильними ручками. Деколи чорнила капали на підлогу і залишали брудні фіолетові плями, які школярі потім довго відмивали. З часом завдяки зусиллям учнів, батьків, вчителів школа змінилася: сучасні стенди та творчі роботи, нове обладнання, затишні кабінети, їдальня в українському стилі, майстерні, над оформленням яких завзято і творчо працювали випускники технологічного класу, - саме такою є школа сьогодні.

Спочатку на території школи не було жодного деревця, і перші випускники розпочали роботу щодо  озеленення  шкільного майданчика. Із тендітних саджанців за 37 років виросли гарні могутні дерева, які сьогодні є окрасою шкільного двору, створюють затишок і надихають на творчу працю.

Школа має свої Герб, Гімн (слова Бута П.Д., музика Гвоздьової І.П.), девіз та статут.

Герб відображає екологічну спрямованість роботи школи, престиж знань і наукового підходу у всіх сферах шкільного життя. Девіз: «Майбутньому – чисту планету!»

Шкільним Гімном розпочинається  і завершується кожний навчальний рік, він звучить під час урочистостей, які проходять у школі.

У шкільному статуті викладено основні правила, яких повинні дотримуватися всі учасники навчально-виховного процесу.

Колись школа була середньою, російськомовною, потім стала  загальноосвітньою  з російською  і українською мовами навчання . А з 2001 р. вона є спеціалізованою загальноосвітньою школою І-ІІІ  ступенів .

Нашу шкільну родину в різні роки очолювали відомі в м. Хмельницькому освітяни: Татарінцева Н.І. (1976-1983), Козубняк В.Р. (1983-1989), Новченкова К.Д. (1989-1992), Остапчук Ю.В. (1992-2001). Сьогоднішня адміністрація школи - директор Сивицький О.Е., заступники директора Ніценко Л.О., Мадера Т.П., Муратова С.М.  продовжує традиції своїх попередників.

Гуманізм, демократизм та творча співпраця були і залишаються основою шкільного життя.

Сьогодні учні та вчителі школи продовжують традиції попередніх поколінь та започатковують нові.

Традиційними є зустрічі з ветеранами війни та праці, випускниками різних років, цікавими людьми України; новорічні свята, де старшокласники готують програми для молодших учнів, КВК, Осінні бали; Дні здоров’я, Малі Олімпійські ігри, Тижні культурного розвитку, предметні тижні, виставки творчих робіт, робота клубів  "Еколог" та "Еліт"; благодійні ярмарки,  волонтерський рух,  робота  літнього  пришкільного  мовного табору  "Сонячне світло",  екскурсії, походи тощо.

Школа має шкільну книгу рекордів Гіннесса, що була започаткована у 1997 році. До неї щороку заносяться імена випускників, що під час навчання досягли вершин шкільної науки, перемагали в олімпіадах та конкурсах, прославилися завдяки пісням, музичним здібностям, танцям і творам мистецтва, тих, хто проявили себе як творчі особистості, незвичайні яскраві люди, які стали гордістю школи.

Гортаючи Книгу відгуків, яка також є експонатом шкільного музею, ми згадуємо про зустрічі з цікавими людьми, що в різні роки були гостями нашої школи.

У 1979 році у СШ №12 побували болгари та литовці. 2003 рік відзначився приїздом представників російського міста Іваново, а в 2006 році розпочалась дружба із освітянами   м. Влоцлавека (Польща). Новою сторінкою шкільного життя стала робота за програмою культурно-освітнього обміну між польською та українською молоддю. Декілька років  учні нашої та польської шкіл їздили один до одного в гості з дружніми візитами. Під час цих поїздок школярі знайомилися з особливостями системи навчання та виховання, культурою, мовою, національними традиціями та звичаями сусідніх країн.

Євроінтеграційна спрямованість відчувається в різноманітній роботі шкільної організації «Concordia – Злагода». Учні школи у 2007 році створили Шкільний європейський клуб. Учасники клубу знайомляться з історією Європейської Співдружності, вивчають особливості країн–членів ЄС, їх традиції та культуру. У травні 2008 року в школі вперше пройшов конкурс шкільного Євробачення, на якому учні познайомились з пісенною культурою країн Європи та показали свої таланти.

Педагогічний колектив школи не зупиняється на досягнутому, постійно знаходиться у творчому пошуку, з надією та оптимізмом дивиться у майбутнє.

Директор школи                              О.Е.Сивицький